Právě si prohlížíte Moderní technologie potisku triček a textilu

Moderní technologie potisku triček a textilu

Potiskování textilu, zejména triček je aktuálně nejpopulárnější metodou označování firemního oblečení. Jedná se také o jednoduchou metodu personalizování oblečení například pro děti na tábory nebo soustředění. U nás nabízíme širokou škálu technologií potisku, abychom uspokojili všechny vaše potřeby. 

Tento článek vás provede dostupnými metodami potisku, vyjmenuje typy textilu, které můžeme potisknout, a poskytne vám důležité informace o době výroby a cenové kalkulaci.

Nejčastěji používané technologie potisku

1. Řezaná fólie

Řezaná fólie je ideální pro větší jednoduché texty. Fólie se vyřeže do požadovaného tvaru, vyloupne a následně se tepelně aplikuje na textil. Tato metoda je vhodná pro menší série, jednobarevné potisky a nabízí vysokou odolnost a kvalitu potisku.

2. Přenos inkoustů na textil pomocí folie a lepidla (DTF – Direct to film)

 

DTF je moderní technologie, která umožňuje tisknout detailní a barevně bohaté designy. Inkoust se nanáší přímo na speciální fólii, která se následně zasype lepidlem a zapeče. Zapečené motivy se přenáší na textil pomocí tepla a tlaku. Tato metoda je skvělá pro složité vícebarevné grafiky a dají se s ní lehce vyrobit i série po více kusech. 

3. Přímý potisk inkousty na tričko v tiskárně
(DTG – direct to Garmet)

 

DTG je metoda, při které se inkoust aplikuje přímo na textil pomocí speciální tiskárny. Je ideální pro tisk na bavlněné materiály a umožňuje tisknout detailní a plnobarevné obrázky přes celou plochu textilu. Tato technologie je perfektní pro zakázky s velkým počtem kusů a komplexní designy.

Co vše umíme potisknout?

Naše nabídka zahrnuje nejen trička, ale také mikiny, bundy, pracovní oblečení, montérky, kšiltovky a tašky. Textil objednáváme od osvědčeného dodavatele Malfini, ale není problém potisknout i váš vlastní donesený textil. Donesený textil musíme ale nejprve vidět, posoudit materiál a zhodnotit, zda je pro vybranou technologii vhodný. 

Nejčastější umístění potisků

Malý potisk na levé prso

Ideální na označení firemního oblečení logem či nápisem, velikost okolo 10×10 cm. 

Střední potisk na prsa nebo na záda

Vhodné umístění pro větší loga a nápisy o velikosti okolo 20×10 cm. Logo bude výraznější a více viditelné.

Malý potisk na rukáv

Subtilní a stylové umístění používané pro logo nebo webovou adresu. Malý potisk ve velikosti okolo 10×10 cm.

Velký potisk přes celý předek nebo záda

Vhodné umístění pro velké obrázky až do velikosti 40×50 cm. Logo nebo grafika budou velmi dobře viditelné a výrazné.

Doba výroby a kalkulace

Standardní doba výroby se pohybuje mezi 5 až 10 pracovními dny. Při urgentních zakázkách můžeme zajistit potisk do 3 pracovních dnů, výjimečně i rychleji. 

Cena potisku závisí na typu textilu, velikosti a počtu potisků, a především na počtu kusů textilu. Každou kalkulaci zpracováváme na míru. Pokud máte zájem o nacenění vaší zakázky, neváhejte nás kontaktovat, kalkulaci vám vytvoříme obratem. 

Osobní konzultace a showroom

Chtěli byste se podívat na různé typy potisků, prohlédnout a osahat si kvalitu triček nebo se s námi poradit o vašem připraveném grafickém návrhu?
Není problém. 

Přijďte na naší berounskou pobočku, kde máme připravený showroom. Rádi vám ukážeme různé typy textilu, půjčíme na vyzkoušení velikosti nebo doporučíme typy triček podle vašeho rozpočtu a jejich účelu.

Jsme tady pro vás každý všední den od 8 do 16 hodin. Nehodí se vám tento čas? Zavolejte nám a pokusíme se domluvit takový termín, který vám bude vyhovovat.

Kontaktujte nás pro nezávaznou kalkulaci nebo domluvení osobní schůzky u nás v Berouně.

LUCIE
Marketingová specialistka
Tým Studio DOMINO

Máte zájem o potisk textilu?

Napište poptávku do formuláře a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Napsat komentář