Právě si prohlížíte Jak zadat polep na auto?

Jak zadat polep na auto?

Chcete být vidět? V tom případě není lepší propagace než polep na auto. Polepů na auta existuje celá řada, od malého loga na bok auta až po celopolep. To znamená, že i když máte jen nízký rozpočet nebo chcete pouze malou reklamu, která příliš neovlivní vzhled vašeho vozidla, není to žádný problém. 

Máte už v hlavě představu o tom, jak by měl polep vypadat nebo se stále ještě rozhodujete, zda své auto necháte polepit? Tak či tak jsme si pro vás připravili jasný popis toho, jak zadání polepu probíhá, co vše od vás potřebujeme, jak dlouho to celé bude trvat, a hlavně kolik to bude stát. Pro inspiraci se můžete podívat na galerii polepů, které vznikaly u nás ve studiu. 

1. Zadání a vaše představa

Prvním krokem je vždy zadání. V tomto případě platí, že čím bude konkrétnější, tím lepší. Dále od vás potřebujeme dodat všechny podklady, které máte  například loga, texty, obrázky, barvy atd. 

Pokud ale představu o podobě polepu nemáte, nevadí. Rádi vám poradíme a podle účelu polepu navrhneme několik řešení.

2. Zaměření a konzultace polepu

Dalším krokem je zaměření vašeho auta, dodávky nebo třeba autobusu. Se svým vozidlem musíte VŽDY nejprve přijet k nám ke studiu, kde se něj detailně podíváme. Jde především o zaměření ploch, které budeme polepovat, ale také o kontrolu laku, prolisů či jiných nerovností. Pokud máte na autě staré polepy, musíme zkontrolovat jejich stav a zkusit, jak snadno půjdou sundat, a určit jakou fólii na polep použijeme. To platí především v případě, že chcete polepit zadní okno, na které je nutné použít laminaci, jež zabrání odření polepu stěračem. 

Při zaměření společně probereme vaši představu a ukážeme si, kde, co a jak chcete polepit. Nakonec si auto ze všech stran nafotíme, abychom vám mohli připravit grafický návrh. 

Na zaměření a konzultaci je nutné se nejprve objednat! Objednávejte se na buď na telefonním čísle 603 260 989 či 603 475 870 nebo na e-mailu jakub.cerny@studiodomino.cz.
Pokud přijedete bez předchozí telefonické či e-mailové dohody, riskujete, že na vás nebudeme mít čas a nebudeme se vám moct věnovat.

Auto před polepením

3. Grafický návrh a cenový rozpočet

Po zaměření vozidla vám zpracujeme grafický návrh a spočítáme cenu. Standardně připravujeme jeden grafický návrh, ze kterého poté vytvoříme více variant. Ty se liší například barevností, druhem písma nebo velikostí různých prvků. Varianty grafických návrhu tvoříme z toho důvodu, aby si klient dovedl představit, jak bude polep ve výsledku vypadat, a mohl si vybrat z více možností. Občas se totiž stává, že klient má svou představu, která se mu po vytvoření grafického návrhu a ukázce na jeho autě tolik nelíbí, a chce návrh pozměnit. 

Grafický návrh č.1
Grafický návrh č. 2

Společně s finálním grafickým návrhem vám vytvoříme i cenovou kalkulaci. V tomto bodě už totiž známe rozměry všech ploch, které budou na autě polepeny, a také dokážeme odhadnout čas, který bude na polepení vašeho vozu potřeba. Ceny za částečný polep osobního automobilu (což je nejčastější varianta polepu) se pohybují v rozmezí od 5 000 do 15 000 Kč. Konkrétní cena se odvíjí od vašich požadavků, přání a samozřejmě složitosti polepu. 

Finální grafický návrh schválený klientem

4. Přistavení vozu na polep a vlastní polep

Ačkoli se může zdát, že se v tomto bodu nic nového nedozvíte, tak opak je pravdou. Po schválení cenového rozpočtu a finálního grafického návrhu se dohodneme, kdy svůj vůz přistavíte k polepení. Jednoduchý malý polep bude hotový během několika hodin. Pokud je polep složitější, počítejte s tím, že u nás vaše auto necháte i více dní. 
Polepy aut provádíme v exteriéru nebo v garáži. Větší vozidla se nám do garáže nevejdou, proto využíváme prostory našich klientů (pokud je mají k dispozici), nebo lepíme venku v exteriéru. Na lepení v exteriéru musí být přijatelné počasí  nesmí pršet, sněžit, teplota musí být vyšší než 10 stupňů Celsia, ale nesmí být zase moc velké teplo, aby se polepy nenatahovaly a nekroutily. 

Jak připravit auto na polep?

• V první řadě musí být vozidlo dobře umyté. Ideálně s ním zajeďte do myčky a nechte ho důkladně umýt, nebo si ho umyjte sami například wapkou. 

• Auto nesmí být navoskované. Na navoskovaném autě by polepy nedržely.

• Pokud máte čerstvě nalakovaný vůz, nechte ho jeden až dva týdny pořádně vytvrdnout a zaschnout. Čerstvý lak se odpařuje a kvůli tomu by mohlo dojít k poškození nebo přímo zničení fólií. V nejhorším případě se může fólie s lakem spojit a polepy potom půjdou dolů i s čerstvým lakem. 

• V neposlední řadě musí být auto suché a bez rezavých plechů.

5. Vyzvednutí vozu, vyúčtování a fakturace

Po polepení vozu si ho u nás v Berouně vyzvednete a můžete s ním ihned odjet. Dalším krokem už je pouze fakturace a vyúčtování hotové zakázky. 

Pokud se vám někdy v budoucnu stane, že s vozem nabouráte nebo ho škrábnete, rádi vám polep opravíme a uvedeme do původního stavu. Může se také stát, že budete chtít po několika letech polep vyměnit za jiný, modernější. V tom případě vám starý polep sundáme a domluvíme se na novém. 

Máte ohledně polepů na auta nějakou otázku nebo vás zajímají podrobnosti? Napište nám!

Hotový polep v reálu

Polepy na auta patří jednoznačně mezi nejefektivnější formy propagace a věřte nám, že polepené auto bude šířit povědomí o vaší značce úplně samo. Účel splněn ✓ . 

Pokud se o polepech na auta chcete dozvědět víc, přejděte na naši produktovou stránku, kde se dozvíte například to, jaké typy polepů nabízíme a jaké fólie používáme, a v neposlední řadě si zde můžete prohlédnout galerii polepů vozidel, které jsme realizovali u nás ve studiu. 

LUCIE
Marketingová specialistka
Tým Studio DOMINO

Máte zájem o polep auta?

Napište poptávku do formuláře a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Napsat komentář