Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: Ing. Jakub Černý • 603 260 989 • jakub.cerny@studiodomino.cz

CO JE APLIKACE AR LAYAR

Aplikace využívá tzv. rozšířené reality. Představte si mapu, na které uvidíte ikonu Layar. Jednoduše otevřete aplikaci a danou stránku nasnímáte vestavěným fotoaparátem. Aplikace stránku pozná a pak se začnou dít věci. Na displeji svého mobilního telefonu uvidíte tu samou stránku, ovšem objekty se začnou hýbat, nebo se Vám dokonce spustí video, fotogalerie či vás rovnou odkáže na webové stránky.

Jako turisté se většina z nás chová podle podobného vzorce: dorazíme na místo určení a v tu chvíli se začínáme intenzivněji věnovat cílům, které jsou nedílnou součástí našeho pobytu, ale o kterých v rámci příprav až tolik neuvažujeme.

Víme, že chceme do Berouna na Medvědy nebo na hrad Točník či Karlštejn, ale kde se s celou rodinou najíme, kam půjdeme strávit čas pohody, zda do kina, muzea nebo aquaparku, popřípadě, kde se ubytujeme, když vyrazíme na dvoudenní minivýlet, to jsou věci, které začneme „honit až po příjezdu“.

Máme několik možností – infocentrum, složitě si vybírat a vyzobávat z webu a dlouze surfovat, ale co kdybychom dostali NĚCO, kde najdeme přehledné, předvybrané a doporučující informace? A to nabízí interaktivní mapa spojená s aplikací AR LAYAR.

Uživatel v ní nalezne atraktivní turistické cíle – v rámci regionu Beroun všechny hrady, zámky a jiné kulturní památky od Zbirohu po Karlštejn. To vše doplněné těmi majiteli restaurací, hotelů, pensionů a sportovišt či muzeí, kteří chtějí, aby právě u nich strávil turista svůj čas.

MAPA S ROZŠÍŘENOU REALITOU má hned několik funkcí:

  • Poslouží jako přehledná turistická mapa pro vyhledávání atraktivních turistických cílů
  • Uživatel v ní nalezne předvybrané a doporučené památky, restaurace, hotely, sportoviště
  • Prostřednictvím fotoaparátu mobilního telefonu či tabletu dostane na displej nový rozměr prezentace v podobě virtuálních ikon, pod nimiž může brouzdat na webech subjektů, dívat se na videa, fotogalerie atd.

MAPA S ROZŠÍŘENOU REALITOU je určena:

  • Turistům jako významný pomocník při orientaci, kde strávit svůj čas
  • Firmám jako prostředník k tomu, aby pozvali turisty do svých zařízení

MAPA S ROZŠÍŘENOU REALITOU bude distribuována ZDARMA:

  • od března 2014 ZDARMA v tisícových nákladech pro turisty v infocentrech a turisticky atraktivních místech
  • při významných dnech a turistických slavnostech (Hrnčířské trhy apod) prostřednictvím kamelotů pro turisty ZDARMA
  • aplikace využívá tzv. rozšířené reality. Představte si mapu, na které uvidíte ikonu Layar. Jednoduše otevřete aplikaci a danou stránku nasnímáte vestavěným fotoaparátem. Aplikace stránku pozná a pak se začnou dít věci. Na displeji svého mobilního telefonu uvidíte tu samou stránku, ovšem objekty se začnou hýbat, nebo se Vám dokonce spustí video, fotogalerie či vás rovnou odkáže na webové stránky.

Používání interaktivního obsahu je jednodušší, než se může zdát: